Силиконски капачиња

Силиконски капачиња Добавувач и производител во Taiwan.
Ние сме професионални производителот, набавувачот и извозник што се занимава со дизајн, развој и производство на Силиконски капачиња. Со удобен превоз accessSelling добро во текот на домашниот пазар, нашите производи имаат освоено пофалби од потрошувачите во целиот свет, исто така, поздравен од страна на клиентите во Taiwan. Ние сме во потрага очекуваме да соработуваме со повеќе клиенти низ целиот свет за заеднички развој и взаемна корист. контактирајте не денес да имаат корист од она што ние го нудиме.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Силиконски капачиња, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Ние продолжуваме да иновираат, да се подобри, како и подобрување, како и интегрирање на ресурси внатрешно и надворешно да се зајакне флексибилноста на нашата компанија и на конкурентноста на нашите производи, и да се обезбеди и стари и нови клиенти со најдобрите

Силиконски капачиња

и најдобра услуга.
  • Силиконски капачиња - 001
Силиконски капачиња
модел - 001
Гума за пакување

Опис на производот:Се користи за цврсто запечатување на конекторот,така што производот е цврсто залепен и не е лесно да се олабави.
  1. материјал:NBR,EPDM,CR,ВИТОН,ACM,СИЛИКОН
  2. боја:според вашата потреба
  3. големина:големини и дизајни може да се прилагодат
  4. висок квалитет и конкурентни цени
  5. потекло:Тајван
Примероците се бесплатни.Ние исто така можеме да ги направиме производите во строга согласност со вашите примероци.
Enquiry Now
производи Листа
СИЛИКОНСКИ КАПАКИ ЗА МОТОЦИКЛИ Опис на производот:Важна функција е капакот на отворот за полнење на локомотивата да прикаже навлегување на надворешна вода,песок и прашина. материјал:Гума,NBR,EPDM,CR,ВИТОН,ACM,СИЛИКОН боја:според вашата потреба големина:големини и дизајни може да се прилагодат висок квалитет и конкурентни цени потекло:Тајван Примероците се бесплатни.Ние исто така можеме да ги направиме производите во строга согласност со вашите примероци.
СИЛИЦИНСКИ КАПИ ЗА ОДДЕЛЕНИЕ НА ХРАНА Опис на производот:Главно за цели на запечатување,водоотпорен,нафта-доказ,херметички,истекување-доказ,и растворувач-доказ.Широко се користи како водонепропустлив спој за фонтани за пиење. материјал:силикон боја:според вашата потреба големина:големини и дизајни може да се прилагодат висок квалитет и конкурентни цени потекло:Тајван Примероците се бесплатни.Ние исто така можеме да ги направиме производите во строга согласност со вашите примероци.
СИЛИКОНСКИ ЧИЗМИ Опис на производот:Во употреба во автомобили,локомотиви,АТВ,и други индустриски области,ракавот за прашина е многу важен дел.Може да ја заштити централната шипка на амортизерот од прашина,камени чипови,водени дамки,и метални чипови.Истекувањето на маслото поради гребнатини се користи и за заштита на погонското вратило на автомобилот. материјал:Силикон боја:според вашата потреба големина:големини и дизајни може да се прилагодат висок квалитет и конкурентни цени потекло:Тајван Примероците се бесплатни.Ние исто така можеме да ги направиме производите во строга согласност со вашите примероци.