Силиконски капак за прашина

Силиконски капак за прашина Производители. Купете висок квалитет Силиконски капак за прашина од Taiwan.
YIH TSAI PRECISION INDUSTRIAL CO., LTD. е еден од клучните производителот, набавувачот и извозник во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за производство и извоз на Силиконски капак за прашина. Да имаат корист од нашите силни OEM / ODM способности и внимателен услуги, контактирајте со нас today.We искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите клиенти. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
За да го пронајдете и купувате најдоброто Силиконски капак за прашина, треба да знаете за највисок квалитет на Силиконски капак за прашина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Го поздравуваме нови и стари клиенти дома и во странство во посета на нашата компанија. Ајде да се развие постојано развиваат нови

Силиконски капак за прашина

производи и оди напред заедно. Во потрага напред на нашата совршена соработка и resplendent достигнување во иднина.
  • Силиконски капак за прашина - 051
Силиконски капак за прашина - 051 Силиконски капак за прашина - 051
Силиконски капак за прашина
модел - 051
СИЛИКОНСКИ ЧИЗМИ

Опис на производот:Во употреба во автомобили,локомотиви,АТВ,и други индустриски области,ракавот за прашина е многу важен дел.Може да ја заштити централната шипка на амортизерот од прашина,камени чипови,водени дамки,и метални чипови.Истекувањето на маслото поради гребнатини се користи и за заштита на погонското вратило на автомобилот.
  1. материјал:Силикон
  2. боја:според вашата потреба
  3. големина:големини и дизајни може да се прилагодат
  4. висок квалитет и конкурентни цени
  5. потекло:Тајван
Примероците се бесплатни.Ние исто така можеме да ги направиме производите во строга согласност со вашите примероци.
Enquiry Now
производи Листа
Гума за пакување Опис на производот:Се користи за цврсто запечатување на конекторот,така што производот е цврсто залепен и не е лесно да се олабави. материјал:NBR,EPDM,CR,ВИТОН,ACM,СИЛИКОН боја:според вашата потреба големина:големини и дизајни може да се прилагодат висок квалитет и конкурентни цени потекло:Тајван Примероците се бесплатни.Ние исто така можеме да ги направиме производите во строга согласност со вашите примероци.
СИЛИКОНСКИ КАПАКИ ЗА МОТОЦИКЛИ Опис на производот:Важна функција е капакот на отворот за полнење на локомотивата да прикаже навлегување на надворешна вода,песок и прашина. материјал:Гума,NBR,EPDM,CR,ВИТОН,ACM,СИЛИКОН боја:според вашата потреба големина:големини и дизајни може да се прилагодат висок квалитет и конкурентни цени потекло:Тајван Примероците се бесплатни.Ние исто така можеме да ги направиме производите во строга согласност со вашите примероци.
СИЛИЦИНСКИ КАПИ ЗА ОДДЕЛЕНИЕ НА ХРАНА Опис на производот:Главно за цели на запечатување,водоотпорен,нафта-доказ,херметички,истекување-доказ,и растворувач-доказ.Широко се користи како водонепропустлив спој за фонтани за пиење. материјал:силикон боја:според вашата потреба големина:големини и дизајни може да се прилагодат висок квалитет и конкурентни цени потекло:Тајван Примероците се бесплатни.Ние исто така можеме да ги направиме производите во строга согласност со вашите примероци.